Židiniai gali būti: tiesiu stiklu, kampiniu stiklu, trijų stiklų, panoraminiai, tuneliniai.
Židinių ugniakurai gaminami iš plieno arba ketaus. Židiniai su plieno ugniakuru yra mažiau naudojami patalpų apšildymui, jie skirti daugiau dėl interjero (dizaino detalė). Židinius su ketaus ugniakuru galima naudoti ne tik kaip interjero detalę, bet ir kaip patalpų šildymo sistemą, pasitelkiant orinį šildymą.
Orinis šildymas – tai, kai iš karščio kameros ventiliatorius traukia karštą orą ir jį ortaikiais pučia į nukreiptas patalpas. Prie ugniakuro galima išmūryti sienelę, kuri akumuliuos šilumą į patalpą.
Patalpas galima šildyti naudojant ugniakurus su vandens kontūru. Prie šio ugniakuro galima prijungti grindinį šildymą, vandens šildytuvą (boileris) arba radiatorius.
Yra ir dujiniai ugniakurai, kurie populiarūs loftuose, palėpėse, bute (jei yra dujinis šildymas).
Taip pat yra biožidiniai, kuriuos galima naudoti visose patalpose. Jie yra tik kaip interjero detalė, šildymui netinkami.
Tačiau, prieš renkantis židinį namuose, reikia atsižvelgti į saugumo reikalavimus bei įsitikinti, kad jūsų namuose yra tinkama ventiliacija ir kitos saugumo priemonės. Be to, židinio priežiūra, kuras ir kiti aspektai gali reikalauti papildomų pastangų ir išlaidų. Mūsų židinių meistrai pasiruošę padėti visais rūpimais klausimais.
Atvykus į vietą židinių meistras galės pasiūlyti Jūsų objektui tinkamiausius variantus pagal pasirinktus kriterijus ir rekomenduoti optimaliausią įrangą kaip židinio kapsulę, groteles, ortakius, karšto oro ventiliatorius.